Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Зомби филми (Дискусия)
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Prince Of Persia Форуми : Филми
:: Предишната тема :: Следващата тема  

Най-добър зомби филм?
Resident Evil 1,2 и 3
60%
 60%  [ 9 ]
Dawn of the Dead
13%
 13%  [ 2 ]
Land of the Dead
0%
 0%  [ 0 ]
Return of the Living Dead 1,2,3 и 4
0%
 0%  [ 0 ]
Flight of the Living Dead
0%
 0%  [ 0 ]
Аз съм легенда
6%
 6%  [ 1 ]
28 Days Later
6%
 6%  [ 1 ]
28 Weeks Later
13%
 13%  [ 2 ]
Друг (споделете кой)
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 15

Автор Съобщение

Lord_Vampire
Активен
Активен

Член №: 931

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 7:03 pm    Заглавие: Зомби филми (Дискусия) Отговорете с цитат

Зомби филми- един сравнително нов жанр в киното който придобива все по-голяма популярност. Ходещи мъртъвци, апокалипсис, вируси превръщаши хората в безмозъчни изчадия от ада- това е само малко част от сюжета на десетките филми създадени досега.
Естествено за къде и без кървища, хвърчащи черва и мозъци?
Жанрът предлага едни от най-добрите хорър атмосфери.

Нека в тази тема да дискутираме всичко свързано с въпросните филми.
Аз ще започна с някои:

Resident Evil- поредица

Eдна от може би най-успешните поредици е именно Resident Evil/Заразно Зло.
Сюжета се развива около компанията Umbrella, която създава генетични вируси имащи ужасяващи ефекти върху хората. Един друг техен проект се обръща срещу самите тях- Алис е решена да сложи край на дейноста им и да се опита да спре заразата.

До момента поредицата включва 3 филма и се снима 4-тия финален.

Resident evil 1, 2 и 3 са включени в този пакет.

Resident Evil: Degeneration е пълнометражен филм който проследява история на персонаж различен от познатите ни досега.
Download

Dawn of the Dead/ Зората на мъртвите

Зората на мъртвите също е един много добър филм.
Незнайно как и защо събуждайки се една сутрин главната героиня попада в жив ад. Съседите и, и почти всички останали са се превърнали в чудовища. Сега те се водят от единствената цел да изядат мозъците на останалите хора.
Оцелелите се барикадират в градския мол където се опитват да удържат набезите на армията от мъртъвци.
Download

Land of the Dead

"Земята на мъртвите" е пресъздадена ужасяващата визия за съвременния свят, в който ходещите мъртви бродят из запустялата земя, а живите се опитват да водят нормален живот зад стените на укрепен град. Създадено е ново отбрано общество, което живее в кулите на небостъргач, далеч от борещите се за оцеляването си обикновени хора . Зад стените на града, армия от мъртви настъпва. Анархия и хаос се разразяват в града. Група наемници е призована да защити живите...
Download

Return of the Living Dead- поредица

Завръщането на живите мъртви е поредица съдържаща класически зомби филми. Предлага интересна история развиваща се в 4 филма.
Download

Flight of the Living Dead

Рутинен полет от Лос Анджелис до Париж се превръща в кошмар, когато един вманиачен учен, преследван от ЦРУ, го използва, за да внесе контрабандно във Франция трупа на друг учен, инфектиран със генно-модифициран смъртоносен вирус.Самолета обаче попада в силна буря и това предизивква суматоха у пътниците.В резултат на това мъртвеца се изплъзва от ковчега си и вируса заразява част от пасажерите.Започва борба между живота и смъртта.Заразените пътници се превръщат в зомбита, а все още останалите нормални хора на борда започват борба за живота си.Правителството отказва да приземи самолета, а пътниците остават незащитени, без да има къде да избягат.
Download

Аз съм легенда

Робърт Невил (Уил Смит) е блестящ учен, но дори той не може да удържи опасния вирус, който безпрепятствено е засегнал целия свят. Оказал се с имунитет, Невил е последният оцелял сред останките на Ню Йорк, а може би и в целия свят.

От три години той ежедневно изпраща радио съобщения, с надеждата да намери още оцелели. Но не е сам. Мутиралите жертви на вируса - инфектираните - се спотайват в сенките, следейки всеки негов ход и чакайки своя час. Останал последна надежда за оцеляване на човечеството, Невил има своята цел: да създаде антидот на вируса с помощта на собствената си кръв. Той е сам срещу всички и времето му изтича.
Download

28 Days Later

Активисти, борещи се за правата на животните, пускат на свобода шимпанзе, заразено с генетично създадена чума. 28 дни по-късно Джим се пробужда от кома в лондонска болница и открива, че градът е изоставен и в него вилнеят само свирепите банди на "заразените"…
Download

28 Weeks Later

"28 седмици по-късно”, втората част на много успешния “28 дни по-късно”, разказва за това, което се случва шест месеца след като непознат вирус връхлита Англия. Армията на САЩ обявява, че войната срещу инфекцията е спечелена, и че реконструкцията на страната може да започне.Докато първата вълна от бежанци се връща и семействата отново са заедно, един от тях несъзнателно крие ужасна тайна. Вирусът не е мъртъв, и този път е по-опасен от когато и да било.
Download

Чувствайте те се свободни да споделите своето мнение и също така да покажете добър филм който сте гледали Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype

Рекламчо
Платена реклама

828 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 7:03 pm    Заглавие: Гласувай за нас!

Върнете се в началото

yanislavcho
Модератор
Модератор

Член №: 484

Местожителство: Плевен
897 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не че съм фен на зомби филми или хорърите като цяло , но виждам че си се постарал. Браво. Idea

Xenomorph
Активен
Активен

Член №: 870

Местожителство: Навсякъде, където ми хареса (само вкъщи)
842 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нито един не съм гледал Very Happy

Lord_Vampire
Активен
Активен

828 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава е време да наваксаш Smile

Върнете се в началото

GreeN
Активен
Активен

Член №: 936

Местожителство: Sofia
565 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Заразно зло 1,2,3 както и дегенерация съм ги теглил и то на ХД , по-добро . Заслужават си филмите . Макар , че дегенерация не продължава истроята на 3тия филм , а мисля , че е по-играта . А да ви питам дали ще има 4ка на филма ? В 3тия имаше още неща да се довършат , надявам се да има 4 .

Lord_Vampire
Активен
Активен

828 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да, ще има.
прочети инфото за Заразно Зло в 1-вия ми пост. не е копирано от никой сайт, само съм го писал.
в момента се снима 4-ти филм който и ще е последен от поредицата.

а дегенерацията има други главни персонажи, но действието се развива след Аполипсис.
след това се продължава от игрите Resident Evil.

ето повече инфо
http://www.beyondhollywood.com/category/resident-evil-4-2009-movie/

Върнете се в началото

NikIvRu
Активен
Активен

Член №: 247

Местожителство: София
152 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Заразно зло най-ме кефи.От ужасите като цяло(нищо че го пишат екшън).Колкото до останалите филми-тях не съм ги гледал.

Lord_Vampire
Активен
Активен

828 Точки

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Заразно Зло и мен много ме кефеше с първия и втория филм, ама с третия нещо се изложиха.
Дано с последния филм да оправят всичко и така да се получи един добър завършек. Smile

Върнете се в началото

NikIvRu
Активен
Активен

Член №: 247

Местожителство: София
152 Точки

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега се сетих за друг филм със зомбита:

Аз съм легенда

Робърт Невил (Уил Смит) е блестящ учен, но дори той не може да удържи опасния вирус, който безпрепятствено е засегнал целия свят. Оказал се с имунитет, Невил е последният оцелял сред останките на Ню Йорк, а може би и в целия свят.

От три години той ежедневно изпраща радио съобщения, с надеждата да намери още оцелели. Но не е сам. Мутиралите жертви на вируса - инфектираните - се спотайват в сенките, следейки всеки негов ход и чакайки своя час. Останал последна надежда за оцеляване на човечеството, Невил има своята цел: да създаде антидот на вируса с помощта на собствената си кръв. Той е сам срещу всички и времето му изтича.
Download

OutSider
Редовен
Редовен

Член №: 1025

17 Точки

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

yanislavcho написа:
Не че съм фен на зомби филми или хорърите като цяло , но виждам че си се постарал. Браво. Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype

Lord_Vampire
Активен
Активен

828 Точки

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

NikIvRu много добър филм, не знам как съм го пропуснал!
в филма много добре беше създадено отчаянието на главния герой, през цялото време си мислеше че е единственият оцелял и даже си говореше с манекени. експериментите му за създаване на ваксина също бяха много интересни, накрая успя но на много голяма цена.
ще помоля някой модератор да го добави в първият ми пост заедно с отговор на анкетата Smile

готово

Върнете се в началото

Rady
Потребител
Потребител

Член №: 820

2 Точки

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Без да се обиждаш но си пропуснал едни от най добрите ->28 day later & 28 weeks later. Темата е готина Smile. За мен най добрите са 28-ците, Зората на мъртвите, Земята на мъртвите и Аз съм Легенда( с 1-вия край дето умира накрая). Малко за Заразното Зло, ми готини са но най готиния според мен от тях е Дегенерацията. 1-вата част на Заразно Зло ( 2002 ) беше що годе добра, но от втората и третата са зле като история и сюжет. Но като цяло за мен поредицата Заразно Зло са леко слаби филми. Игрите са доста по-добре направени. Да не говорим че Заразното зло излиза от границите на нормалното с телекинезата на Мила Йолович както и локацийте на филма са кофти. Тръпката в филмите е да се биеш с реални неща с/у чудовищата (не че не харесвам нереалните неща ).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype

Lord_Vampire
Активен
Активен

828 Точки

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тези 2-та ги бях забравил, пък и честно казано 28 days later е слаб филм (лично мнение).
28 weeks later обаче е много по-добър и за това ще ги сложа.
веднага щом нямеря подходящ материал ще ги сложа.

Върнете се в началото

Rady
Потребител
Потребител

Член №: 820

2 Точки

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 10:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти кажа и на мен ми повече хареса 28 седмици по късно. Въпреки че доста мойе познати ми казват че е по кофти от първия. Очаква към 2010 да излезе 28 месеци по късно но не съм сигурен. Но все мисля че 28 семици по късно е един от най-добрите хорър филми излизали някога.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype

Lord_Vampire
Активен
Активен

828 Точки

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако може някой модератор да добави следните неща и да ги направи като възможни отговори в анкетата (като Друг остане най-отдоло). Благодаря предварително Smile

28 Days Later

Активисти, борещи се за правата на животните, пускат на свобода шимпанзе, заразено с генетично създадена чума. 28 дни по-късно Джим се пробужда от кома в лондонска болница и открива, че градът е изоставен и в него вилнеят само свирепите банди на "заразените"…
Download

28 Weeks Later

"28 седмици по-късно”, втората част на много успешния “28 дни по-късно”, разказва за това, което се случва шест месеца след като непознат вирус връхлита Англия. Армията на САЩ обявява, че войната срещу инфекцията е спечелена, и че реконструкцията на страната може да започне.Докато първата вълна от бежанци се връща и семействата отново са заедно, един от тях несъзнателно крие ужасна тайна. Вирусът не е мъртъв, и този път е по-опасен от когато и да било.
Download

готово

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Prince Of Persia Форуми : Филми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети